Od tohoto data se začne do potravin přidávat hmyz. Červi v chlebu, pečivu nebo sýru

Staň se zdrojem inspirace pro své přátele – sdílej článek, který tě zaujal!

Evropská unie schválila nové nařízení, které umožňuje přidávání prášku z moučných červů do potravin. Od 10. února se tato netradiční ingredience může objevit v produktech, jako je chléb, koláče či sýry. ň

Zavedení této suroviny do potravinářského průmyslu vyvolává rozporuplné reakce – někteří ji vítají jako výživnou alternativu, jiní se obávají představy konzumace hmyzu.

Nic vás to nestojí, tak proč si nepřečíst i tento článek?  Proč propíchnout česnek hřebíčkem? Tento trik zaručeně funguje proti hmyzu

Prášek z červů jako budoucnost potravin?

Larvy potemníka moučného se běžně chovají jako krmivo pro domácí zvířata, přičemž jejich strava se skládá z mouky, otrub a ovocných výlisků. Zvlášť oblibují jablka a mrkev. Společnost Scientica, která se zabývá jejich zpracováním, zatím zásobuje především drobnochovatele a obchody s krmivem pro zvířata. Podle odborníků by však budoucnost moučných červů mohla směřovat do lidské stravy.

Nic vás to nestojí, tak proč si nepřečíst i tento článek?  Oblíbené potraviny mohou zmizet z obchodů. Důvod? Nové nařízení EU!

Dobrovolná konzumace a přísná pravidla

Prášek z hmyzu nebude do potravin přidáván skrytě – výrobky obsahující tuto ingredienci budou jasně označeny, aby si spotřebitelé mohli sami vybrat, zda je chtějí konzumovat. Podmínkou pro jeho použití je speciální ošetření UV zářením, které zajistí jeho bezpečnost.

Ačkoli hmyz představuje cenný zdroj bílkovin a má vysokou výživovou hodnotu, otázkou zůstává, zda si získá oblibu mezi evropskými spotřebiteli.

Nic vás to nestojí, tak proč si nepřečíst i tento článek?  Jak správně provzdušnit trávník a vrátit mu život?

Ve zkratce:

Evropská unie povolila od 10. února přidávání prášku z moučných červů do potravin, jako je chléb či sýr. Produkty s touto ingrediencí budou řádně označeny, takže spotřebitelé se sami rozhodnou, zda je chtějí konzumovat. Hmyz je výživný a bohatý na bílkoviny, ale jeho přijetí veřejností zůstává nejisté.


Staň se zdrojem inspirace pro své přátele – sdílej článek, který tě zaujal!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *