Německo plánuje deportovat migranty. Tady je chce poslat

Staň se zdrojem inspirace pro své přátele – sdílej článek, který tě zaujal!

Německo zvažuje možnost deportace nelegálních migrantů do Rwandy jako jedno z opatření ke snížení počtu nově příchozích migrantů. Tento návrh byl představen Joachimem Stampem, vládním zástupcem pro migrační dohody, po tragických událostech v Solingenu, kde při útoku nožem zahynuli tři lidé a čtyři další byli těžce zraněni.

Stamp navrhuje, aby byli migranti, kteří nelegálně překračují hranice Evropské unie, zejména přes Bělorusko, deportováni právě do Rwandy. Zástupce vlády jasně uvedl, že mluví jako člen FDP, nikoli oficiálně jménem vlády.

Nic vás to nestojí, tak proč si nepřečíst i tento článek?  Afrikou se šíří nebezpečný virus s vysokou úmrtností

Možnost využít azylové kapacity v Rwandě, které byly původně určeny pro britský plán deportací migrantů, se nyní zvažuje v kontextu Německa. Tento britský plán byl však v červenci zrušen novou vládou Keira Starmera. Stamp poznamenal, že by šlo o novou dohodu pod záštitou agentury OSN pro uprchlíky, což by bylo odlišné od původního britského návrhu.

Stamp považuje tento krok za odpověď na „hybridní válku“, kterou podle něj vedou diktátoři Vladimir Putin a Alexandr Lukašenko. Tito vůdci údajně cíleně posílají migranty přes východní hranici EU, což má destabilizovat region.

Nic vás to nestojí, tak proč si nepřečíst i tento článek?  Ukrajinci vnímají kroky Trumpa s Putinem jako zradu. Úplně poslal Kyjev a EU na vedlejší kolej

Zájem o spolupráci s Rwandou

Stamp odhaduje, že ročně by tento plán mohl ovlivnit přibližně 10 000 migrantů. Rwanda je zatím jedinou zemí, která projevila zájem spolupracovat na tomto řešení. Pro realizaci plánu by však byly nutné právní změny, aby bylo možné deportovat migranty i bez přímého rodinného spojení s cílovou zemí.

Německý kancléř Olaf Scholz slíbil, že budou nadále zkoumány možnosti pro realizaci azylových procesů mimo EU, přičemž konkrétní návrhy by měly být předloženy do prosince. Scholz ovšem varoval, že tento krok pravděpodobně nepovede k výraznému snížení počtu žádostí o azyl.

Nic vás to nestojí, tak proč si nepřečíst i tento článek?  Nový koronavirový variant se šíří Evropou. Odborníci doporučují rychlou vakcinaci

Reakce po útoku v Solingenu

Německo nedávno obnovilo deportace nebezpečných osob do Afghánistánu. První skupina deportovaných bylo 28 osob, přičemž každý z deportovaných obdržel finanční podporu ve výši tisíc eur. Deportace byly vnímány jako přímá reakce na zpřísnění azylové politiky po útoku v Solingenu, kde během festivalu zemřeli tři lidé.

Incident vedl k zásahům německých úřadů, které po zadržení 15letého podezřelého následně zatkly 26letého syrského občana v jednom z místních uprchlických center.


Staň se zdrojem inspirace pro své přátele – sdílej článek, který tě zaujal!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *