Namažte kohoutek tímto a vodní kámen zmizí

Staň se zdrojem inspirace pro své přátele – sdílej článek, který tě zaujal!

Konvice, sprchové kouty a zejména vodovodní kohoutky nám často připomínají, zda máme tvrdou vodu. Nevzhledné nánosy, které se časem tvoří, mohou poškozovat spotřebiče a jejich vzhled. Naštěstí existuje jednoduchý a levný způsob, jak se vodního kamene zbavit. Můžete to udělat bez drhnutí a za pár korun.

Jak se zbavit vodního kamene snadno a rychle

Tvrdá voda je běžný problém a mnoho lidí si stěžuje na stav svých domácích spotřebičů. Tvrdá voda nepoškozuje naše zdraví, ale usazeniny, které se tvoří na spotřebičích a kohoutcích, jsou hlavně z vápníku.

Nic vás to nestojí, tak proč si nepřečíst i tento článek?  Co se děje s naším tělem, když pijeme vodu během jídla?

Efektivní řešení vodního kamene

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit vodního kamene, je použití octa. Tento prostředek je pravděpodobně již ve vaší kuchyni. Ocet je levný a účinný v boji proti vodnímu kameni.

  1. Ocet: Pokud máte kohoutek pokrytý vodním kamenem, stačí nanést ocet na postižená místa. Pokud ocet stéká, namočte do něj vatový tampon a přiložte na zasažené místo. Nechte působit 10-15 minut a opláchněte vodou. Vodní kámen by měl sám odpadnout. Pokud zůstane nějaký zbytek, postup zopakujte.

Zlepšete účinek octa

  • Ocet a prací prášek: Smíchejte ocet s pracím práškem, aby vznikla hustá pasta. Tuto pastu naneste na znečištěné části a nechte působit 5 minut. Poté setřete zbytky mokrou houbou nebo hadříkem. Vodní kámen by měl snadno opadnout.
Nic vás to nestojí, tak proč si nepřečíst i tento článek?  Domácí jablečný ocet: Zázrak pro vaše zdraví i detoxikaci střev

Pravidelná údržba

Usazeniny na kohoutcích se hromadí postupně, ale pokud se jim budete pravidelně věnovat, nemusíte se s nimi trápit. Při pravidelném čištění tento problém zmizí z vaší domácnosti.

Alternativní domácí prostředky

  • Ocet a tekuté mýdlo: Smíchejte ocet s tekutým mýdlem v poměru 1:1 a naneste na znečištěné povrchy. Nechte působit 10-15 minut a opláchněte teplou vodou.
  • Citrónová šťáva: Smíchejte citronovou šťávu s vodou půl na půl a aplikujte na znečištěná místa. Můžete také použít vatový tampon namočený v citronové šťávě a přiložit na zasažené části.
  • Etylalkohol: Namočte hadřík do etylalkoholu a otřete místa s vodním kamenem. Je to jednoduché a účinné řešení.
  • Zubní pasta: Naneste zubní pastu na kohoutek a čistěte měkkou hadříkem nebo zubním kartáčkem. Pasta je mírně abrazivní a pomůže odstranit usazeniny.
  • Mouka: Na suchý kohoutek nasypte mouku a třete měkkou hadříkem. Mouka působí jako abrazivum a pomůže vyčistit povrch.
Nic vás to nestojí, tak proč si nepřečíst i tento článek?  Skrytá funkce sluneční clony v autě, o které většina Čechů neví

Tyto jednoduché metody vám pomohou udržet vaše kohoutky a spotřebiče čisté a bez vodního kamene. Pravidelná údržba a používání přírodních prostředků jsou klíčem k dlouhodobě čistým povrchům.


Staň se zdrojem inspirace pro své přátele – sdílej článek, který tě zaujal!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *